Jdi na obsah Jdi na menu
 


 35990_133223413363126_100000264046240_284898_4837078_n.jpg MAŠE ZLATÁ HOLKA SE ZLATÝM MOKEM !!!

   Představujeme Vám našeho nového miláčka. Narodila se na jéžíška a je to takové naše sluníčko. Stále vesele poskakuje a někoho musí poňoukat. Jmenuje se Růženka-pokušitelka, má hrozně dobrou povahu.

Nejvíce si získala našeho páníčka.Sledujeme ji, aby nám dobře rostla a prospívala.Jako malinká měla pouze čárku nad očíčkama a postupně si nasadila krásné brejličky na očíčka.

Ten náš malý neposeda, všechno stihne, všude musí být první.Obrazek

Podařit se ji nafotit je docela fuška, nikde nemá stání, všechno ji zajímá.

Její pichlavé očíčka nás všude pronásledují.

Trochu nám prosvětlila naši smečku.Hrozně zlobí naši Míšu, stále ji kouše do nožiček,nebo likviduje,coObrazek ji přijde do cesty. Noviny roztrhá páníčkovi na tisícero kousků a on ji za to hezky pochválí. Čertovina mi kouká z očí.

Učím se chodit na vodítku, ale moc se mi to nelíbí. Ráda lítám kudy chci.

Panička mi přihlásila na první výstavu do Rokycan, abych si tu atmosféru také užila. Již mám přes kilo a tak mohu zlobit i celou smečku. Mimo Barunky, které se asi barevně nelíbim, jsem ve smečce oblíbená.Obrazek

To je bezva přetahovaná co??? To přišla Aurinka ze Slunečného útesu si pohrát na návštěvu. Teta Jířa si dá kávičku a naši miláčkové maji o práci postaráno.Co až se sejdeme na výstavě, to bude boj kdo vyhraje !!!

ObrazekMoje první výstava v Rokycanech dne 14.6.2008. To Vám bylo krásné. Já jsem stála jsko socha, pani rozhodčí jsem se moc líbila, napsala mi krásný posudek a dala hodnocení VN1.

To bylo pejsků a jak jsem si tam pěkně zaštěkala. V závěrečných soutěží panička dostala ještě pohárek, to je muj první a určitě né poslední

Škoda, že se nepřijel podívat muj původní páníček, ten by byl taky hrdý na mé výsledky. Obrazek

To je ale psí život v Třebaňském údolí!!  Celý den běháme po dvorečku, pokud páníčkové zrovna nikam nejedou a toho pokušeníčka, to je něco ???

ObrazekTak Vám musím popsat své nové zážitky z výstavy a to Národní v Ml.Bol. 20.7. Panička mi vzala ve třídě dorostu na velkou výstavu. Přihlášené byly 4 fenky a nastoupily pouze 2. Já jsem byla již otrkaný harcovník a tak mi to dělalo velké potěšení.

Hodnocení pana Mudry se paničce moc líbilo a známka VN1 byla třešínka na dortě. Příště jedu již na mezinárodní výstavu, která se zase bude konat na stejném místě.Obrazek

Tak a tady mi vidíte na mezinárodní výstavě 31.8. v Ml.Bol. získala jsem VN2 ve velké konkurenci, ale já si myslím stejně, že jsem byla nejlepší.Pani Marušková se rozhodovala a jak stejně řekla "mě dostala ta mladší ", tak jsme Ehlovum poblahopřáli, měli velikou radost a odjeli jsme domu.

Na výstavě se mi opravdu líbí, krásně chodím a jsem velice spokojená a to je hrozně důležité.Příště jedeme na krajskou do Rybníků u Dobříše.Obrazek

6.9.2008 Rybníky u Dobříše, moc pěkná Krajská výstava. Paničce jsem udělala velikou radost. Získala jsem ve třídě dorostu VN1 od Polské rozhodčí a postoupila do odpoleních soutěží, kde si mi vybrala Finská rozhodčí do finále .Velký aplauz byl, když jsem jako první vedla celou skupinu dorostu jako ostřílená harcovnice. Všichni mi tleskali. Jen páníček se na mě nebyl podívat, ležel v tom horku u auta. Čekáme na fotečky ze závěreček a pak Vám je sem také přidáme. Dnes jsem získala 2 pohárky a moc díky.

Speciální výstava Ostrava 20.9.08Obrazek a já ve třídě dorostu a to již naposledy se mi moc vydařila, obsadila jsem druhé místo a to ve velmi velké konkurenci. Jako ocenění jsem dostala hrneček bucláček s dlouhosrstou čivavou na památku.

Posuzoval nás pan Francesko Cochetti-Itálie velmi pečlivě a posudek který jsem dostala je moc pěkný.

Příště  nastupuji již ve třídě mladých dne 27.9. v Českých Budějovicích.

A máme tu zase výstavu a tentokrát ve třídě mladý, pouze 5 fenek a já mezi nima jako nejmladší, ale chodila jsem jako suverén a to se panu rozhodčímu moc líbilo. Ocenil mi CAJCem, protože jsem chodila ze všech nejlépe. I přihlížejícím se to moc líbilo a dali to taky pěkně najevo.Obrazek

Představuji Vám moji novou kámošku, volaji na ni Bubu a jsme skoro stejné váhově, pouze se lišíme v barvě.

Tady se ale vyblbneme! Když si nás vezme panička na procházku, každý se za námi ohlídne.

Já spím s paničkou a Bubu zase s páníčkem,to jsme se o ně podělili!

19.10.Obrazek.NVP Brno- tak mam již během 14 dnů podruhé CAJCe to je bomba !!! Jsem malá ale moc šikovná, vážím 1,6 kg a hrozně ráda se odmalička vystavuji a koketuji na vodítku.

I původní páníček  byl moc hrdý jak jsem šikovná, prostě mi to hrozně baví a ráda chodím na procházku, vesele vrtím svým ocáskem.

Příští výstava mi čeká v Praze MVP Letaňany, tak uvidíme zda-li i tam ukáži co je uvnitř mé maličkosti schované.Obrazek

                   Dnes je 16.11. a na MVP v Letňanech se budu vystavovat pouze já ve třídě feny mladý.

Bylo nás celkem přihlášených a posouzených 17 a pan rozhodčí postupně všechny VD ihned vyřazoval. Zůstalo nás tam celkem asi 6 a já byla vyzvána na pořadí V4.

Posuzoval nás pan rozhodčí Brandt Rudi z Dánska.Sám si prohlédl zoubky a opravdu si nás pěkně prohlédl v pohybu i ve výstavním postoji. Posudek mám velice krásnýa panička byla moc spokojená. To byla naše poslední výstava v roce 2008. 

     Dnes je muj slavný den. Slavíme moje 1.narozeniny   Už jsem velká psí slečna . ObrazekDoma si to zkouším i na velkou a krásnou Barborku. Hrdě vedle ní zkouším co jiné naše holky by si nedovolily a klidně se pouštím i do souboje s ní.Paničce se to ale vůbec nelíbí. 

Říkaji, že mam jinak krásnou povahu, až na to hlídání. Musím tady všechny hlídat, aby se jim něco nestalo a k nám nevklouzla ani cizí myška.

 Všichni mi přáli hodně výstavních úspěchů a hned 11.1.2009 uvidíme jak mi ta výstava v Olomouci se bude líbit a já panu rozhodčímu. Bude to velká dálká a budeme ráno hodně brzy vstávat.Určitě i únava bude hrát velkou roly. Tak mi držte palečky. Vaše Růženka

Tak a je to tady. Výstava v Olomouci ,kde bylo přihlášeno celekm 17 fenek, já získala V3 a to je moc pěkné hodnocení v tak silné konkurenci.

ObrazekDne 22.2. jsme se účastnili bonitace v Horních Počernicích a mam krásný bonitační kód- prostě samé O, takže jsem ten nejlepší jedinec, kterýmu nebyla vytčena žádná chyba ve tandartu.

Dnes je 26.4. a v Budějovicích mezinárodní výstava psů,tam ale  přece nemůžeme chybět s Růženkou a vyplatilo se. Růženka je od této výstavy JUNIORŠAMPIONKOU, má 3x CAJC.Tak se jí to povedlo, je opravdu moc šikovná a do Litoměřic již jedeme v mezitřídě.

Tak jelikož je ve Třebani již krásné Obrazeksluníčko, rozhodla jsem se trochu opalovat, aby jsem nebyla tak moc bílá. Sluníčka si užíváme s celou smečkou opravdu hodně. Běháme paničce ven a do bytu a to jsou mety. 

Co se ale na dvorečku naštěkám, všichni chodí okolo a já musím to tady hlídat, aby tu moji smečku nikdo neukradnul, až se páníčkové zlobí a občas mi za to polejou vodou z hadice. To to beru úprkem rychle se někam schovat. Obrazek

Tak a v Litoměřicích se zadařilo a mam prvního CACe. V mezitřídě to je vždy méně obsazené a tak je větší šance na získání titulu něž ve třídě mladých i když já jsem stejně s tím neměla žádné velké starosti. Kam jsem přišla, tam jsem skoro vždy zvítězila. No prostě jsem šikovná fenka a narodila jsem se pro výstavy.

Stále mi říkají, že jsem šikovná holka, tak se uvidí jak na tom budu do budoucna.Obrazek

6.6. Klubová výstava v Lysé nad Labem posuzoval pan Ing. Bartek a ve třídě mezitřídě feny naše junioršampionka Růženka jediná získala známku výborná, tudíš dostala i titul CAC a tím tento krásný pohár si odvážela domu. Bylo to tvrdě vydřené, neboť většina čivavek  získala pouze známku velmi dobrá. Tím jsme splnili již druhého CAC na českého šampiona během 14 dnů.Obrazek 

A takto Růženka po výstavě relaxovala s paničkou na klíně. Pohárek nám ani nechtěly vydat, musela si o něj panička sama říci. 

Vydávání pohárků bylo dost chaotické, pro klubovou výstavu docela nevhodné, ani čísla pro umístění nebyly žádné.

Tato výstava lze hodnotit, že ji pomocníci nikterak nezvládli . Snad příště budeme moci napsat kladnější hodnocení.

14.6. se konala Národmí výstava psů v Klatovech. Posuzoval pan rozhodčí Leoš Jančík a ve mezitřídě byly celkem 3 fenky. Růženka se známkou výborná 1, CAC jako jediná, ke které Obrazekneměl pan rozhodčí připomínky. Tak jsme získali 3 CACe na českého šampiona.

No a nesluší mi to ???

Dne 19.7. jsme byla přihlášena na NVP v Ml.Bol.  v mezitřídě. Konkurence byla veliká, i  ze zahraničních chov.stanic, ale opravdu mi to šlapalo, vychodila jsem si V2.Res CAC a fenka, která byla 1, získala i titul BOB a Obrazektím jsem byla 2 nejlepší fenka výstavy. Na titul Klubový šampion mi byly připsány další bodíky a již se mi to krátí, stříhám poslední stovku. 

Taky Vám musím ukázat jak mi to slušelo zezadu!!!

Jsem malá a šikovná a i takto mi to moc sluší!!!

I tady jsem krásně osrstěná!!!Obrazek

Speciální výstava čivav v Karlových Varech dne 22.8.2009 a já v mezitřídě se umístila jako třetí se známkou V3.  Posuzoval Patrick McDevitt http://www.freewebs.com/pmcdevitt-judging-profile/ . Domu jsem si přivezla modrý pohárek a paničku jsem nezklamala.Na to že jsem hárala je to moc pěkné umístění.Obrazek

Musím Vám napsat, jak jsem moc šikovná psí slečna. Dnes na mezinárodní výstavě v Ml.Bol. jsem získala v mezitřídě, kde bylo celkem 8 fenek první místo a tak V1,CAC a byla jsem na to dost hrdá. Šlapala jsem jak o závod, moc se mi to líbilo a jak jsem byla veselá se panu rozhodčíku Řehánkovi moc líbilo. Nemohla jsem přece nechat pouze Alvu, aby byl dobrý,tak jsem ho trunfla.

Obrazek5.9. se opět konala výstava v Rybníkách u Dobříše a pro naši Růženku velice úspěšně. Vychodila si V1,vítěz třídy a krajský vítěz.

Nyní mi čeká výstava ve Švýcarsku ve dnech 17 a 18.10. tak mi držte palečky. Tady je můj vstupní list  pro tyto dvě CACIBové výstavy.

A pfuj, pfuj, pfuj- hodně štěstíčka a uvidíme jak to chodí zase jinde na výstavě. Jak se vrátíme, tak Vás budeme informovat.

 Tak a jsme tady!!! V sobotu jsem získala v mezitřídě: v1,CAC,CACIB a BOB  a v neděli: V1,CAC,CACIB a nominace na CRUFTS http://picasaweb.google.cz/gracegallery.cz.001/2xCACIBLAUSANNECH1718102009PG?feat=email#slideshow/5486085942139944162

Porazila jsem i výběrový chov z jiných států!!!Obrazek

Panička mi dopočítala bodíky na Klubového šampiona a po Švýcarsku mam 233 bodů a tím mi požádala o pohár a diplom-KLUBOVÝ ŠAMPION 2009.

Dne 25.10. se konala výstava mezinárodní v Českých Budějovicích a Obrazekzde jsem byla ohodnocena pani rozhodčí Jaroslaou Ovesnou známkou V1,CAC,CACIB A BOB.To je úžasné za dva víkendy mít 3x CACIB ze dvou zemí a nyní již pouze jeden ze třetí země a budu Inter šampion!!! 

A je tady poslední letošní výstavy MVP Praha- Letňany dne 8.11. s rozhodčí pani Libuškou Ubrovou. A jak to dopadlo? Naše Růženka získala opět již potřetí do měsíce titul BOB.Moc ji vystavování baví a tak to se zase nelíbí těm co nevyhrávají.Tak získala již po 4 titul CACIB a třetí titul BOB během 4 Obrazektýdnů!!!! 

V listopadu se konala klubová výstava v Brně a zde se přádávaly pohárky za získání Klubového šampiona a tak i když jsme se výstavy neúčastnili, přesto nám byl diplom a pohárek byl doručen.

Vkročili jsme do Nového roku 2010 a dne 9.1. se konala klubová výstava v Olomouci. Naše sněžná královna zde získala V1,CAC,Nejlepší fena  výstavy a BOB. Tím Růženka splnila další Obrazektitul a to Český šampion.

Dne 30.1. mi přihlásila panička na  ŠAMPION-ŠAMPIONŮ do hotelu TOP v  Praze a budu to mít hodně těžké. Jsou přihlášený Denis od Boromějek, Faustinka od Boromějek a Colombina Bohemia Kevin.

Držte mi palečky - souboj bude hodně těžký!!!

 Dne 30.1.2010 mi panička přihlásila na šampion- šampionů do Prahy do Hotelu TOP.

Zde byl přihlášen i Denis od Boromějek,Fortuna Chér pod Měndou, Faustinka od Boromějek a Colombina Bohemia Kevin. Rozhodčí pro Obrazekskupinu IX byla RNDr.Zuzana Brotánková. Každého samostatně prohlédla jak na stole, tak v pohybu a z těchto 4 si nakonec vybrala Faustinku a Fortunu /Růženku/. Hodně dlouho obě chodily a krásně se předváděly. Faustinka je již hotová fenka po štěňátkách . Po velkém posuzování se rozhodla do dalšího kola poslat Faustinku od Boromějek. Je to moc krásný pocit vidět, že obě jsou tak vyrovnané krásné fenky. Faustice blahopřejeme a mi to zase zkusíme opět příště.

ObrazekPaničky a páníčkové po roce zase Obrazekmasopust je tady!!! To panička a teta ze Slunečného útesu se připraví a do průvodu nás nastrojí, aby ten masopust byl svržen. Letos se celou dobu ponesu v klubouju, jako králici Bob a Bobek. Panička se oblékne za večerníček a teta  s Darkem, Irenkou a Aurinkou za šašky. To vám je legrace.Tak Vám dáme do fotogalerie nějaké fotečky.

Zdálo by se, že se nic neděje, ale panička pečlivě zvažuje kam nás přihlási na výstavy a jedna je úplně přede dveřmi! 11.4. jedeme až do Ostravy na Národní výstavy a týden po 18.4. až do Polska za Dračíkem. Máme se tam s ním a s Boženkou sejít na výstavě. Moc se na setkání po dvou letech s naším  velice úspěšným odchovem  a jeho paničkou moc těšíme.

Dne 11.4. nám začal den již ve 2 hod. ranní.Vyjeli Obrazekjsme se podívat do Ostravy na NVP, kde byla přihlášena "G" do skupiny mladý - pes a fena. Nechyběla ani naše Růženka ve třídě vítězů.Do ObrazekOstravy se jelo velice dobře a na výstavišti jsme byli mezi prvními účastníky. Gladiolek si vychodil V3  a Gloxinie známku výborná. z počtu asi 14 fen. Naše ložisko byla Růženka a tak jsme byli napnutý jak ji to dopadne s fenkou, která byla v této třídě s ní přihlášená. Chodila úžasně a získala V1,CAC,Národní vítěz a BOB. Museli jsme tudíž čekat na odpolední soutěže na pohárek BOB. Ve  skupině IX.FCI chodila více než úžasně. Byla vybrána do užšího výběru a nakonec obsadila na bedně 1.místo a tím získala BIG. KRÁSNÝ POHÁRObrazek

Dne 19.5. jsem byla pozvána na Barrandov do atelierů na natáčení. To vám byla zima v atelierech, ale jak začalo natáčení a rozsvítily se lampy vše bylo jinak. Postupně mi oblékli drahou sukýnku v černé barvě a muselo to být namíru!! A pak to začalo, to jsem ale koukala!!! Postupně se natáčel obraz po obrazu a ty triky tam, i páníček který byl semnou Obrazekkoukal.Moc se mu to líbilo. Prý bude v Americe v reklamě na American Budweiser beer Škoda, že také nějaké neměli sebou.Musím vyzkoušet všechno, né jen výstavní karieru.

Já jsem holka do nepohody, já se hodím pro všechno. Tak jsem poznala "prkna,co znamenají svět"

Doma si mi museli všichni očmuchat, to Vám bylo vůní!!! I černoška na mě sahala,když mi maskovala šatičky. Ale, že mi to sluší!!!    Jsem rozená filmová hvězda!!!

23.5. jsme se vydali na MVP do Litoměřic. Posuzoval pan rozhodčí Jůza a vychodila jsem si známku V2,R.CAC.Spěchali jsme domu za miminkem od Clívijky 

 Obrazek

Obrazek29.5. byl krásný slunečný den na Krajské vístavě v Plzni. Růžence se moc dařilo a vychodila si známku výborná 1,Vítěz třídy a Krajský vítěz a ještě v odpoledních hodinách BIG 2. Chodila i s cizím chlapečkem, který sám sebou neměl svého pejska a i ten dostal diplom,pohárek a i krásného plyšového lvíčka.Obrazek

 

6.6. se konala v Klatovech již druhá NVP.Naše Růženka nastupovala ve třídě vítězů jako druhá za Faustinkou od Boromějek. Obě fenky chodily překrásně, ale panu rozhodčímu se véce líbila naše malá Růženka a tak si vychodila známku V1,CAC,NÁRODNÍ VÍTĚZ . To byl poslední CAC pro udělení ČESKÉHO GRANDŠAMPIONA.

ObrazekDne 12.6.2010 se konala Krajská výstava v Rokycanech. Já jsem tam nemohla chybět a vychodila si Krajského vítěze a cenu diváka. Hrozně ráda na výstavy jezdím, tak mi nemůže panička nechat doma, to by mi bylo líto.

Užila jsem si tam krásného sluníčka a příjemných čivavářů. To Obrazekvám byl krásný den!!!

Všichni byli spálení od sluníčka a já s Hortenzií a Ynji /čertem/ strašně vážení, neboť jsme všichni tří vyhráli svoji třídu a já Krajského vítěze.

Tak jsem nyní dlouho nikde na výstavě nebyla, ale již se připravuji na NVP do Ml.Boleslavi. Tak jedeme velká sestava, tak nám držte palečky ať se zadaří!!!

ObrazekDnes je 18.7. a odjíždíme na NVP do Ml.Bol. za pěkného deště. To ale naší Růžence vůbec nevadí. Do kočárku ji neprší a v hale si vyšlapuje jako královna. Vychodila si V1,CAC,Nár.vítěz a BOB. Tentokrát porazila i C.I.B. Alvu  z Třebaňského údolí, bude ji nyní muset poslouchat!!! 

4.9. na Krajské výstavě v Rybníkách u Dobříše naše Růženka ve tř.vítězů si vychodila krásné V1,Vítěz třídy a Krajský vítěz od Zdeny ObrazekJílková a postoupila do odpoledních soutěží, kde nás opět posuzovala stejná rozhodčí a přisoudila nám krásné 3.místo.

Dne 26.9.2010 jsem byla přihlášená na NVP v Brně do tř. vítězů. Celkem zde byly 4 fenky přihlášený. Jelikož Růženka se umí vystavovat od přírody a nedělá ji to žádné problémy, vystavuje se doslova a do písmene sama získala V1,CAC,Nár.vítěz 

Dne 27.11. se konala v Nižboru u Berouna Speciální výstava čivav. I naše Růženka byla přihlášena do třídy vítězů a jelikož žádný soupeř jiný se do této třídy nepřihlásil, Růženka získala V1,CAC od pana rozhodčího Juza Beradze z Gruzie                                                                

15.1.2011-107xkom.jpgDne 15.1.2011 se konal v Hotelu TOP v Praze šampion šampionů 2010 a naše Fortuna Chér pod Měndou-Růženka se dostala do druhého kola . Zde posuzoval pan rozhodší Juza Beradze a z celé skupiny společenských plemen si vybral na 1-5 místo větší pejsky než jsou čivavy. Tak jsme ale zde prožili moc krásný den v blízkosti příjemných lidiček a kamarádů.Tady je odkaz na tel.zprávy, které tam natáčeli naše miláčky 15.1.2011-041xkom.jpg

To bylo úspěšné zakončení roku 2010 a nyní se již bude psát r.2011.

Jako na první výstavu mi panička přihlásina rovnou do Holanska. Dne 25.4. se konala výstava v Leeuwardenu a tak já a Hortenzie jsme tam odjeli autobusem se vystavovat.

dsc00787x.jpgPanička potřebovala abych získala CACIBa,ale bohužel byl to pouze Res.CACIB.I tak si toho velice vážíme a pani rozhodčí  A.Gavin-Byrne (IE) za to moc děkujeme. 

Tak jsem prochodila pár výstav, najdete to v sekci jak se mi dařilo a nyní Vám musím oznámit, že dne 16.7. se konala v Zadní Třebani ve Společenském domě Klubová výstava, kde jsem obdržela krásný pohár a splnila podmínku pro udělení KLUBOVÉHO GRANDŠAMPIÓNA CHIHUAHUA KLUBU ČR o.s.

Dále ve třídě vítězů si vychodila známku V1,CAC,Nejlepší fena výstavy. Druhý den jsme byli přihlášeny ještě na NVP do Ml.Bol., též do třídy vítězů a opět se mi dařilo, ze 6 přihlášených jsem získala známku V1,Res.CAC 

Dne 12.11. se konala Klubová výstava v Nižboru. Naše Růženka ve třídě vítězů si chachodila známku V2. Porazila nás fenka, které měla vychýlenou přední tlapičku, čehož si pan rozhodčí nevšiml.

Rok 2012 jsme zahájili na MVP v Norimberku a to ve třídě vítězů. Zde byly přihlášené dvě fenky, obě z České republiky. Náš miláček si vychodil známku V1,CAC,CACIB a tím splnila podmínku pro udělení Mezinárodního šampióna.

Náš miláček již má všechno po výstavní dráze splněno a nyní se pokusíme o nějakého potomka. Držte palečky, ať se i to nám krásně podaří.

24.12.2012 oslavila naše Růženka již 5 narozeniny.

Jak šel čas, naše malé zlatíčko splnilo podmínku pro udělení mezinárodního šampiona a tak může užívat titul CIB